Новини

США, Швеція, Швейцарія, Велика Британія і Канада утворили спільний фонд, щоб підтримати Україну

Початковий баланс фонду — 35 мільйонів фунтів стерлінгів.

Посли країн/Фото: armyinform

США, Швеція, Швейцарія, Велика Британія і Канада утворили спільний міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну». Він має підтримати Україну на тлі російської агресії. Про це пише hromadske.

Початковий баланс фонду становить 35 мільйонів фунтів стерлінгів. Це понад 1,3 мільярда гривень. Як зазначила віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, це стартові гроші. Їх витратять на перші проєкти, що спрямують «на громади, їхню стійкість, людей, які потребують підтримки і держави, і міжнародної спільноти».

Посли цих країн заявили що в наступні роки зроблять внески у фонд та надалі підтримуватимуть Україну. Так, Велика Британія в наступні 3 роки має зробити внесок розміром 11,5 мільйонів фунтів стерлінгів (майже 443 мільйони гривень). Їх спрямують на підтримку постраждалих від російської агресії на Сході. Своєю чергою Сполучені Штати планують збільшити внесок у фонд з 5 до 10 мільйонів доларів (зі 142,5 до 285 мільйонів гривень).

«Мій уряд непохитно підтримує сильну, успішну Україну, в межах якої існує безпека. Цей проєкт забезпечує важливий шлях до цієї мети», — запевнила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Аби стримати ескалацію війни Канада надасть фонду від 10 до 15 мільйонів канадських доларів (з 225 до 337,5 мільйона гривень). Про суму внесків Швеції та Швейцарії поки невідомо, але посли обох країн висловили підтримку та бажання до співпраці.

Нагадаємо, що вчора, 1 лютого, Польща, Велика Британія та Україна заявили про створення малого альянсу. Він має зміцнити безпеку України на тлі загрози чергового вторгнення Росії, а також розвинути торгівлю між державами.

 

Коментарі