Новини

Чернівецька область серед лідерів за виявленням Омікрону — Ляшко

Новий штам знайшли вже у 20 областях України.

Станом на 31 січня штам коронавірусу «Омікрон» виявили у 20 регіонах України. Найбільше випадків у Чернівецькій, Житомирській, Тернопільській областях та в Києві. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, добова кількість випадків інфікування за останні три тижні зросла у 7 разів, а госпіталізацій – вдвічі.

«Попри обнадійливу тенденцію, що кількість людей, які тяжко захворіли та потребують лікування в стаціонарі, не зростає такими ж темпами, що і загальна кількість випадків інфікування COVID-19, вірус досі становить серйозну загрозу, особливо для груп ризику та невакцинованих», – каже Ляшко.

Міністр додав, що у наступні два тижні очікують зростання захворюваности, адже від початку нової хвилі інфікувань до піка минає близько місяця.

Кількість нових зареєстрованих випадків за минулий тиждень знову майже подвоїлася у порівнянні із попереднім. Так, минулого тижня на Буковині фіксували понад тисячу випадків щодня. Це найбільше з початку пандемії.

Також міністр зазначив, що попри дуже високу інтенсивність циркуляції вірусу, рівень навантаження в стаціонарах і у відділеннях інтенсивної терапії менший, ніж у попередніх хвилях.

«Це підкреслює вплив вакцин проти COVID-19 на запобігання важким випадкам COVID-19 та смертям від нього», — каже міністр.

Раніше Ляшко заявляв, що Чернівецька область рухається у бік «червоної» зони. Зараз вона перебуває у «помаранчевій».

Коментарі