Новини

Дві стрічки українського виробництва отримали нагороди на кінофестивалі у США

«Клондайк» – перший український ігровий фільм, який отримав нагороду на Sundance.

кадр із фільму

Режисерку Марину Ер Горбач та її фільм «Клондайк» про події війни на Сході України відзначили на американському кінофестивалі Sundance.

Горбач отримала нагороду за найкращу режисерську роботу The Directing Award у конкурсній секції World Cinema Dramatic.

«Клондайк» – перший український ігровий фільм, який отримав нагороду на Sundance.

Фільм зображує історію родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines, що сталася 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області.

Головні герої, Ірка і Толік, очікують народження дитини. Починається війна, але жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

Також премію за кращу режисуру у категорії «Світове документальне кіно» отримала документальна стрічка «Будинок зі скалок» спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України. Робота над фільмом тривала на Донбасі понад два роки. У ньому розповідається про кількох виховательок, які працюють в особливому дитбудинку на Сході України поруч з лінією бойових дій та створюють безпечний простір для дітей. Режисер стрічки – Сімон Леренг Вільмонт з Данії, лінійний продюсер та другий режисер – Асад Сафаров.

 

Коментарі