Відповідно до закону, Володимир Зеленський повинен відповісти на петицію не пізніше ніж через три місяці.
Друга петиція щодо необхідности ратифікації Стамбульської конвенції набрала необхідні для розгляду президентом 25 тисяч голосів.
Відповідна інформація є на сайті Офісу Президента.
Ініціатор другої петиції — громадська ініціатива «Марш жінок». Кампанію підтримала коаліція «За Стамбульську конвенцію», куди входять понад 30 громадських організацій.
«Щодня поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей. Більше половини дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви не повідомляють про них у поліцію. Ситуація особливо загострилася у зв’язку з пандемією коронавірусу, адже значна кількість жінок опинилася сам на сам зі своїми кривдниками», — йдеться в тексті петиції.
Відповідно до закону, Володимир Зеленський повинен відповісти на петицію не пізніше ніж через три місяці.
Що відомо?
2011 року Україна взяла участь у підготовці Стамбульської конвенції як членкиня Ради Європи. 2016-го спроба ратифікувати документ була невдалою.
Перша петиція щодо ратифікації документа набрала необхідну кількість голосів ще 2020-го. Однак відповідний законопроєкт так і не внесли на розгляд Верховної Ради.
Зазначимо, що проти ратифікації документа в Україні виступає Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій.
У грудні 2021 року пресслужба Офісу Президента повідомила про те, що підготовка законопроєкту щодо ратифікації завершується.
Це сталося у відповідь на акцію активістів «Відчинимо правду про насильство», яка відбулася торік 30 листопада.