Новини

10 мільйонів на культурні проєкти: Чернівці підписали угоду з Українським культурним фондом

На базі Чернівецької міської громади створять окрему грантову програму, яка матиме 10-мільйонний бюджет.

Сьогодні, 21 січня, міський голова Роман Клічук підписав угоду про співпрацю Чернівців з Українським культурним фондом (УКФ). Домовленість передбачає створення нової конкурсної програми «Культура. Регіони» Регіональна ініціатива Чернівці» 2022. Фонд виділить на реалізацію 5 мільйонів гривень, ще 5 — міська рада. Активні та креативні чернівчани зможуть подати заявки на реалізацію культурного проєкту. Чия ідея пройде відбір – на її втілення направлять грант.

Виконавчий директор УКФ Владислав Берковський розповів, що Чернівці ввійшли в ту невеличку групу міст, яка втілює пілотний проєкт щодо підтримки регіональних ініціатив.

«З усієї України лише три міста, з якими ми підписуємо угоди. Це Дніпро, Чернівці та Одеса. Ми підписали договір, який передбачає те, що на базі Чернівецької міської громади буде створена окрема грантова програма, яка матиме 10-мільйонний бюджет. І вона дасть можливість для культурних установ та організацій, діячів сфери культури мистецтв і креативних індустрій подаватися зі своїми заявками на виконання тих чи інших робіт, брати участь у конкурсі, вигравати й реалізувати свої проєкти на території громади з користю для неї і містян», — зазначив він.

Міський голова Чернівців вважає, що міська рада повинна вкладати гроші у культурну та креативну індустрію. Це призведе до популяризації самого міста, проєктів та громадських ініціатив.

Владислав Берковський зазначив, що культура — це один із важливих елементів економіки та економічного розвитку. 

«З розвитком культури розвивається й економіка. Тож якщо ми говоримо про необхідність розвитку Чернівців не лише як міста, а й потужного економічного хабу, то без розвитку і вкладання в культуру та гуманітарну сферу це неможливо. Тому ініціатива Чернівців говорить про те, що на місцевому рівні є бачення, як місто повинно розвиватися, куди рухатися. Тож побачимо, наскільки ініціативна спільнота і наскільки вона хоче розвивати себе і місто», — каже він.

Наступний крок — місто та міська рада повинні визначити пріоритети, напрямки, цілі та результат, за якими діятиме ця програма. 

УКФ бере на себе зобов’язання, адміністрування грантової системи, проведення експертного добору та контроль за тим, як відбуватимуться реалізація проєктів і досягнення цілей. Контроль здійснюватимуть двома шляхами: очним та анонімним. 

Нагадаємо, Чернівці змагатимуться за звання «Книжкової столиці України – 2022».

 

Коментарі