Новини

Більшість працівників — молодь: українська IT-індустрія зросла удвічі за останні роки

Минулого року українська IT-галузь сплатила близько 23,5 мільярда податків.

IT

Фото: max-duzij/unsplash

Українська IT-індустрія зросла удвічі за останні три роки. Минулого року вартість експорту комп’ютерних послуг досягла 7 мільярдів доларів. Про це пише НВ Бізнес з посиланням на дослідження української IT-індустрії Ukraine IT Report 2021.
За підсумками 2021 року український IT-сектор виріс на 36% у порівнянні з минулим роком. У 2020-му варіть експорту сягала лише 5 мільярдів доларів. За даними дослідження, частка експорту IT-послуг до України становить близько 2,7% ВВП країни. До того ж 37% усіх експортних послуг України — комп’ютерні послуги.

Крім цього, за 2021 рік вітчизняна IT-галузь сплатила близько 23,5 мільярда гривень податків до державного бюджету.
Як каже директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк, цих податків вистачить для фінансування всіх антикорупційних органів у країні.

«Це не означає, що ми їх фінансуємо, але суми можна порівняти», — каже Васюк.

За підрахунками на сьогодні в українській IT-індустрії залучено 285 тисяч фахівців (на 40 тисяч більше ніж минулого року). Зазначають, що 25% IT-фахівців — жінки. У менеджменті компанії їх більше — 32%. Більшість працівників IT — молодь, віком 18−32 роки.
Проте кількість українців-айтівців все одно залишається низькою:   у 2−4 рази меншою, ніж у країнах-сусідах.

Раніше ми писали, що у 2022 році в українських університетах викладатимуть курс із підприємництва у сфері IT. Він включатиме практичні заняття, лекції та багато іншого.

 

Коментарі