Новини

Люди за 60 зможуть купити ліки на «ковідну» тисячу: стало відомо коли

Ліки можна буде купити онлайн, без рецепта.

Кабінет Міністрів підтримав купівлю ліків на гроші за вакцинацію. З 24 січня українці віком від 60 років зможуть купувати медпрепарати за програмою «єПідтримка». Про це повідомляє РБК-Україна.

Згідно з документом, перелік сфер, на які можна витратити «ковідну» тисячу, доповнився лікарськими засобами. Придбати можна буде як рецептурні, так і безрецептурні препарати. Їх можна буде купити онлайн.

За словами міністра економіки Олександра Грибана, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Важливо щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби. Інші товари, такі як дієтичні добавки, косметичні засоби чи медичні прилади в аптеках купити не можна буде.

Отримати 1 тисячу гривень із держбюджету наразі можуть усі повнолітні українці, які двічі вакцинувалися від COVID-19 та мають сертифікат у Дії.

Перелік сфер, у яких можна витратити 1000 гривень: 

— залізничні та авіаквитки в межах України;

— квитки в кінотеатр, театр, музей або виставковий центр;

— квитки на концерти;

— абонемент у спортзал;

— товари в книжкових магазинах;

ліки (з 24 січня).

Зазначимо, що згодом вакциновані підлітки зможуть також використовувати «ковідну» тисячу, зокрема на позашкільну освіту. Цю програму зараз розробляють, повідомляє Офіс Президента.

З початку запуску програми понад 7,2 млн українців подали заявки на отримання своєї тисячі. За чотири тижні громадянам виплатили близько 7 мільярдів гривень. Приблизно 1,5 мільярда українці вже витратили. З них 490 мільйонів пішли на придбання книг.

 

Коментарі