Новини

Тероборона та національний спротив: буковинців та буковинок запрошують захищати край

У разі оголошення мобілізації військовослужбовці/військовослужбовиці бригади тероборони будуть виконувати завдання в межах области.

Фото: khovk.org

З 1 січня в Україні створюють систему територіальної оборони. Наразі на Буковині триває укомплектування складу бригади територіальної оборони Чернівецької области.

Про це повідомляють у Чернівецькому обласному військовому комісаріаті.

Аби забезпечити захист громадян та краю, в управління та батальйони бригади запрошують осіб переважно сержантського та офіцерського складу, з досвідом служби в Збройних силах та інших військових формуваннях.

Укладаючи контракт у підрозділах тероборони, буковинці проходитимуть службу за місцем проживання. У разі оголошення мобілізації військовослужбовці/військовослужбовиці бригади тероборони будуть виконувати завдання в межах области.

Що вони робитимуть?

Охочі будуть охороняти та обороняти важливі об’єкти, а також забезпечувати умови праці для органів місцевої влади.

Крім того, боротимуться з незаконними збройними формуваннями та готуватимуть населення до спротиву.

Військовослужбовцям та військовослужбовицям тероборони гарантують грошове забезпечення:

для солдатів — від 11 тисяч;

для сержантського складу — від 12;

для офіцерського складу — від 14 тисяч гривень.

Крім того, держава надаватиме соціальний і правовий захист, а також речі (комплекти форми та взуття). У військово-медичних закладах буде безоплатна меддопомога.

Для цивільних громадян, які бажають узяти участь у захисті краю, є можливість укласти контракт у резерві та проходити підготовку, не залишаючи звичної діяльности.

Як стати штатним тероборонцем:

— звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з військово-обліковим документом;

— пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу тероборони;

— пройти військово-лікарську комісію (ВЛК);

— зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім’ї, довідку про несудимість тощо).

Наступний крок — формування особової справи кандидата в територіальному центрі комплектування та соцпідтримки.

Особову справу направляють командирові підрозділу територіальної оборони для ухвалення рішення щодо прийняття людини на військову службу за контрактом.

Вікові обмеження від 35 до 57 років.

 

Коментарі