Новини

Байден та Зеленський знову зідзвонилися: найважливіші аспекти

За останні дні президент США встиг поговорити і з Володимиром Путіним, і з Володимиром Зеленським. Обговорювали військову агресію на Сході, можливість вторгнення зі сторони білоруського кордону, підтримку та додаткові санкції.

Фото Офіс президента

Президент США Джо Байден ввечері 2 січня провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським, під час якої пообіцяв дати рішучу відповідь у разі нападу Росії на Україну.

До речі, 30 грудня Байден проводив телефонні перемовини з Володимиром Путіним.

«Президент Байден ясно дав зрозуміти, що США разом із союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь, якщо Росія знову вторгатиметься в Україну», — мовиться у заяві адміністрації президента США.

Байден також висловився на підтримку дипломатичних зусиль із реалізації Мінських угод, повідомляє Білий дім, і пообіцяв, що Вашингтон не ухвалюватиме рішень, які стосуються партнерів, без їхнього відома.

Президент України після розмови з Байденом сказав, що цінує непохитну підтримку України. За словами Зеленського, перша міжнародна розмова року саме з президентом США доводить особливий характер відносин.

Росія не думає нападати на Україну?

Минулого тижня під час телефонної розмови Байдена з Володимиром Путіним ішлося про можливість нової військової агресії Росії.

Своєю чергою Байден закликав до вирішення конфлікту шляхом переговорів, які розпочнуться в січні за трьома лініями: двосторонні переговори США та Росії в Женеві 9-10 січня, рада НАТО-Росія та переговори в рамках ОБСЄ 12-13 січня. Але наголосив, що прогрес на цих переговорах може бути досягнутий лише у разі деескалації обстановки довкола України.

Президент США закликав свого російського колегу знизити напругу і посилити дипломатичні зусилля довкола України. Про це йшлося у 50-хвилинній розмові двох лідерів у четвер увечері.

Москва ж заперечувала плани вторгнення, стверджуючи, що її війська розташовані там для навчань і що вона має право вільно переміщувати свої сили на власній території.

Висновки Росії після розмови

У Кремлі були задоволені телефонною розмовою та перспективами подальшої дипломатії на початку 2022 року.

Як повідомив помічник Путіна Юрій Ушаков, Байден сказав російському лідеру, що США не мають наміру розміщувати наступальну зброю в Україні.

Водночас, за словами Ушакова, у розмові з Путіним Байден наголосив, що у разі продовження ескалації вздовж українського кордону західні країни введуть масштабні санкції по лінії економічної, фінансової та військової сфер.

Путін же вважає, що якщо Захід наважиться за тих чи інших умов запровадити згадані безпрецедентні санкції, то все це може призвести до повного розриву відносин між Росією та США. Президент Федерації наголосив, що нащадки оцінять це як «величезну помилку».

 

 

Коментарі