Новини

Уряд дозволив не використовувати касові апарати продавцям у селах

Це рішення ухвалили, щоб не обтяжувати підприємців додатковими фінансовими витратами.

Фото: dw.com

Відтепер підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю у сільській місцевості, можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Відповідне рішення ухвалили 23 грудня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зокрема від обов’язкового застосування РРО звільняються підприємці, які торгують уроздріб на території села всіма товарами, крім підакцизних. Ще одна умова: річний обсяг розрахункових операцій повинен не перевищувати 167 мінімальних зарплат (1,09 мільйона гривень).

«Рівень доходів підприємців у селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. Водночас використовувати програмні РРО як альтернативу не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність у селах», — зазначає міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес та не звільняли своїх працівників.

Крім того, у Мінекономіки нагадують, що з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Коментарі