Новини

«CAMPUS»: у гуртожитку ЧНУ відкрили новий студентський простір

Над реалізацією проєкту працювали рік.

23 грудня у студмістечку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича офіційно відкрили перший Студентський простір «CAMPUS». На заході було близько 40 людей, більшість — студенти, які долучилися до організації простору.

На відкритті виступив Сергій Щербань, представник громадської організації «ФРІ» та менеджер «CAMPUS». Він розповів, що мета проєкту — створити комфортне місце для студентів.

«Це місце повинно стати простором, де люди збираються та об’єднуються в спільноти, втілюють та реалізують ідеї».

У коментарі «Шпальті» Сергій сказав, що ідею проєкту озвучила профспілка студентів ЧНУ ще півтора року тому. Але через нестачу фінансів та досвіду її довго не втілювали. ГО «ФРІ» запропонувала зробити це спільно.

«Ми подалися на грант Active Citizens від Британської Ради та виграли його. Цим забезпечили частину фінансування. Крім того, гроші надала профспілка студентів. Але більшу частину коштів — понад 40 тисяч гривень — виділив Чернівецький національний університет», — каже пердставник «ФРІ».

За словами Сергія Щербаня, простір функціонуватиме у двох форматах: ресурсний центр, де буде коворкінг і зона для відпочинку, яку зможуть відвідувати студенти. Та івентний простір, у якому проводитимуть заходи з неформальної освіти та культурно-мистецькі події. Усі анонси заходів можна буде дізнаватися на Instagram-сторінці «CAMPUS».

Зараз у просторі є декілька крісел-мішків, близько 15 стільців та кілька столів. У майбутньому стіни планують розфарбувати візерунками, а також докупити проєктор та інші пристрої. Загалом у просторі одночасно може перебувати до 40 осіб.

Крім того, на заході виступили проректорка ЧНУ Тамара Марусик, Віталій Кіндзерський — голова профспілки студентів, Світлана Олексійчук — керівниця чернівецького Молцентру та інші.

Опісля відкриття відбувся показ фільму, а ввечері планують провести настільні ігри.

Фото Ігоря Константинюка

Коментарі