Новини

Понад 70% людей, що важко перенесли ковід, не можуть відновитися навіть через рік — дослідження

Повне відновлення таких хворих швидше виняток, ніж правило. 

Фото: adrian-swancar/unsplash

Більше ніж 70% людей, яких госпіталізували через коронавірус, продовжують мати важкі симптоми навіть після 12 місяців після одужання. Про це йдеться в новому дослідженні Британського Національного інституту досліджень здоров’я.

Протягом року вчені стежили за станом 2 320 британців, госпіталізованих з коронавірусом. У процесі дослідження науковці фіксували історію хвороби пацієнтів з коронавірусом. Потім упродовж 5-12 місяців стан цих людей досліджували. Так, вчені з’ясували, що повне відновлення таких хворих швидше виняток, ніж правило.

Що виявили вчені

Через 5 місяців після виписки про повне відновлення заявили 25,6% обстежених. А через рік —  тільки 28,9%.
При цьому у жінок ризик не відновитися після коронавірусу був на 68% вищим, ніж у чоловіків.
Для пацієнтів із надмірною вагою цей показник був на 50% вищим, а у тих, хто під час госпіталізації побував на апараті штучної вентиляції легень – на 42%.

Пацієнти скаржаться на надзвичайно високу стомлюваність навіть при малих фізичних навантаженнях, болі в м’язах та задишку.Частина людей заявила про запаморочність, розсіяність та труднощі з концентрацією.

Причиною таких довготривалих наслідків вчені назвали запальний характер коронавірусу. Якщо ним перехворіти у важкій формі, ризики запальних процесів значно зростають. Вони супроводжуються руйнуванням та спробами відновлення тканин.

Коментарі