Новини

Прибирання снігу у Чернівцях: хто відповідає за нечищені тротуари, дороги й сквери

Чому досі не прибрали від снігу тротуари та сквери у місті.

Фото Василя Салиги

У Чернівцях інспекція з благоустрою розпочала обстежувати прилеглі території та тротуари біля підприємств, установ та організацій.

Сьогодні, 8 грудня, 95 попереджень отримали їх підприємці та керівники, які не прибрали сніг біля своїх закладів. Про це повідомив «Шпальті» заступник начальника управління, начальник інспекції з благоустрою управління контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради Віталій Назаров.

«Спершу обстежували ділянки тротуарів, де є магістральні вулиці, де найбільше скупчення людей. Там, де момент обстеження не прибрано або людина не виходить та не організовує прибирання, ми дали попередження з вимогою до 15:00 сьогодні усунути виявлені порушення», — розповів Віталій Назаров. 

Також він зазначив, що підприємці зобов’язані розпочати прибирання відповідно до вимог Правил благоустрою в частині зимового прибирання. Відзавтра інспекція розпочне штрафувати за неприбрані прилеглі території підприємства, установи та організації. Штраф на юридичних осіб складає від 850 до 1700 гривень, для фізичних — від 340 до 1360 грн.

Також відучора сніг лежить на тротуарах та неприбрана пішохідна вулиця Ольги Кобилянської.

Як розповів «Шпальті» начальник управління благоустрою Чернівецької міської ради Олексій Голованов, за утримання цієї вулиці відповідає Трест зеленого господарства. Наразі вони розчистили її половину.

«Працівники Тресту повинні розчистити вулицю Кобилянської та вивезти сніг. Завершити прибирання мають до кінця дня. Наразі в планах — посипання тільки сіллю, щоб коли сніг розтане, не було багнюки», — каже Олексій Голованов.

Фото надав Олексій Голованов

Щодо приватного сектора, то, за словами Віталія Назарова, тамтешні мешканці, орендарі та балансоутримувачі зобов’язані організувати прибирання своєї частини тротуару. 

Хто за що відповідає:

– головні дороги – міськШЕП та управлінські компанії;

– тротуари – підприємці, підприємства, установи та організації на своїх прилеглих територіях; а також управлінські компанії, що виграли тендер на прибирання на 2021 рік;

– прилеглі/прибудинкові території – управлінські компанії, що обслуговують житловий фонд, зокрема і КП «Містосервіс»;

– пішохідна вулиця Ольги Кобилянської, всі сквери та площі міста – Трест зеленого господарства;

– контейнерні майданчики для сміття — компанії «Альтфатер» та «Укравторесурс».

Куди звертатися, якщо побачили неприбрану територію:

за номером 15-80 — аварійна довідкова. Вони одразу повинні передати інформацію на потрібну службу для швидкого реагування (зокрема і комунальним службам).

 

Коментарі