Новини

«Чому я живий»: фільм українського режисера переміг на двох кінофестивалях одночасно

Фільм створили за мотивами оповідання Євгена Митька.

Фото: kinorium.com

Стрічка «Чому я живий» українського режисера Віллена Новака зайняла перші позиції на Europe Film Festival як найкращий фільм та на Future of Film Awards як найкращий повнометражний фільм. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на пресслужбу кіностудії.

У центрі сюжету — українсько-єврейська родина, що живе в Маріуполі. Попри окупацію та фашистський терор, сім’ї вдається зберегти любов і людяність.

Фільм створили за мотивами оповідання Євгена Митька. Наприкінці 1990-х він написав сценарій стрічки та захотів, щоб її режисером став Віллен Новак. Цей задум вдалося втілити після перемоги проєкту фільму на 11-му пітчингу (коротке словесне представлення ідеї кінофільму) Держкіно.

Стрічка вийшла в український прокат 4 листопада 2021 року.

Довідка

Віллен Новак — український кінорежисер та актор. З 1971 року працював режисером в Одеській кіностудії художніх фільмів. У пострадянський час працював і на інших студіях. Його роботи удостоєні нагород та премій низки вітчизняних і зарубіжних кінофестивалів.

Також Новак є членом Національної спілки кінематографістів України.

Europe Film Festival U.K. (EFFUK) — щомісячний конкурс і онлайн-кінофестиваль, що відбувається в Лондоні. Він приймає короткометражні та повнометражні фільми. Переможці в EFFUK отримують трофей — лавр та спеціальний сертифікат.

Future of Film Awards — це фестиваль, що відкриває можливості для талановитих режисерів, сценаристів, акторів та членів знімальної групи з усього світу. У ньому беруть участь фільми (сценарії) будь-якого жанру і тривалости.

Коментарі