Новини

У Чернівцях викрили ботоферму, яка поширювала російську пропаганду та антивакцинаторство

Більшість ботів купили проросійські агітатори, які виправдовували російську агресію.

Фото: Пресслужба СБУ

Управління СБУ в Чернівецькій області спільно з Національною поліцією викрили численну ботоферму у Чернівцях. Боти поширювали у соцмережах російську пропаганду та антивакцинаторські настрої. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Довідково: Боти — це програми, які видають себе за справжніх людей у соціальних мережах.

Чернівецькі програмісти створювали бот-акаунти. Їх вони продавали на чорному ринку. За інформацією СБУ, створили та «розкрутили» понад 20 тисяч ботів.
При цьому більшість із них купили проросійські агітатори. Вони використовували профілі вигаданих людей для дискредитації української державности та Збройних сил України. Агітатори виправдовували у соцмережах збройну агресію Росії та налаштовували людей проти вакцинації.

Фото: Пресслужба СБУ

До група підозрюваних входять 15 осіб. Вони орендували офіс у Чернівцях.
Поліція вилучила у затриманих комп’ютерну техніку, близько 6 400 стартових пакетів українських та іноземних мобільних операторів, (зокрема і російських) та понад 4 тисячі банківських карток.

Нагадаємо, що тільки напередодні правоохоронці викрили схему з підробок COVID-документів у Чернівцях. Щомісяця на схемі заробляли близько мільйона гривень. Обслуговували понад тисячу клієнтів.

Коментарі