Новини

30-річчя проголошення Акта незалежности: президент нагородив співавтора референдуму чернівчанина Леонтія Сандуляка

Разом із Левком Лук’яненком Сандуляк був співавтором Акта проголошення незалежности України.

Фото: Укрінформ

Сьогодні, 1 грудня, до 30-ї річниці референдуму Акта проголошення незалежности України Президент Володимир Зеленський нагородив чернівчанина Леонтія Сандуляка орденом «За заслуги» ІІ ступеня. Він був співавтором Акта. Про це повідомляє «Молодий Буковинець». 

Нагородження відбулося у Верховній Раді. До цього Зеленський звернувся до Верховної Ради зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Скрін з засідання Верховної Ради

Окрім Леонтія Сандуляка та інших громадян, що долучилися до організації і проведення референдуму, президент відзначив держнагородами діячів із різних сфер. Зокрема нагородили військовослужбовців, медичних працівників, учителів та представників громадських організацій.

Довідка

Леонтій Сандуляк — український громадсько-політичний діяч, науковець та дипломат. Народився 8 березня 1937 року в селі Козирянах Кельменецького району Чернівецької области. 

Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко
Фото: Історична правда

Разом із Левком Лук’яненком Сандуляк був співавтором «Акта проголошення незалежности України».

Окрім того, він був першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії, а також є одним із засновників Народного руху України.

Почесний громадянин міста Чернівців.

Як проголошували незалежність України 

Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежности України провели 1 грудня 1991 року. Понад 90% громадян підтримали це рішення.

До бюлетеня було внесено лише одне запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?»

 

 

Коментарі