Цьогорічною темою дня є «кращі відносини між чоловіками та жінками».
Оригінальний матеріал Newsweek.
Сьогодні, 19 листопада, відзначають Міжнародний день чоловіків – глобальне свято, яке спрямоване на вшанування чоловіків та їхнього досвіду. Розглянемо детально, що таке Міжнародний день чоловіків і як його святкують.
Щорічне свято відзначає «позитивну цінність, яку чоловіки несуть у світ, їхні сім’ї та спільноти», і має на меті підвищити обізнаність про добробут чоловіків.
Цьогорічною темою дня є «кращі відносини між чоловіками та жінками», оскільки однією з цілей цього дня є «покращення відносин між обома статями та сприяння гендерній рівності».
Засновники Міжнародного чоловічого дня на своєму вебсайті наводять шість цілей цього свята:
— пропагувати позитивні чоловічі зразки для наслідування: не лише кінозірок та спортсменів, а й звичайних чоловіків, що живуть гідним, чесним життям;
— відзначати позитивний внесок чоловіків у суспільство, громаду, сім’ю, шлюб, турботу про дітей та довкілля;
— зосередитися на чоловічому здоров’ї та добробуті: визначати соціальні, емоційні, фізичні та духовні аспекти;
— висвітлювати упередження до чоловіків, зокрема у сферах соціальних послуг, шкідливі соціальні установки та очікування, а також озвучувати права;
— сприяти гендерній рівності;
— створити безпечніший, кращий світ, де люди можуть розвиватися та повністю розкривати свій потенціал.
Як заснували Міжнародний день чоловіків?
День заснував 19 листопада 1999 року доктор Джером Тілуксінгх, викладач історії Вест-Індського університету в Тринідаді і Табаго.
Заклики до створення Міжнародного чоловічого дня звучали ще принаймні з 1960-х років, коли «The New York Times» писала в лютому 1969 року:
«Багато чоловіків приховано агітували, аби зробити 23 лютого Міжнародним чоловічим днем, еквівалентом 8 Березня, який є Міжнародним жіночим днем».
Глобальні заклики до його створення тривали, але різні спроби його запуску не отримали великого відгуку. У наступні десятиліття в окремих країнах були зроблені спроби відзначити Міжнародний день чоловіків, наприклад, у США, Канаді, Франції, Колумбії, Росії, Китаї. Але ці ініціативи зазнали недостатнього розголосу і в результаті були припинені.
Цей день набув міжнародної популярности лише після того, як його урочисто відкрив Тілуксінг у 1999 році, отримавши величезну підтримку в Карибському регіоні.
Зараз цей день незалежно відзначають у декількох країнах, зокрема в США, Канаді, Великобританії, Сінгапурі, Австралії, Індії, Південній Африці, Гаїті, Ямайці, Угорщині, Мальті, Гані та Молдові, а інтерес до свята щорічно зростає.
Додамо, що до цього дня міжнародна правозахисна організація Amnesty International презентувала в Україні онлайн-магазин «Все не для дому», де у вигляді товарів представлені предмети, що символізують стереотипи щодо чоловіків.
Користувачам пропонують нарешті позбутися них. На сайті магазину можна обрати один із предметів та прочитати більше про різні види домашнього насильства.