Людина щодня вдихає близько 24 тисячі частинок мікропластику.
Житлові будинки наповнені тисячами крихітних небезпечних для здоров’я пластикових волокон. Такі висновки дослідження науковців з британського університету Галла. Згідно із дослідженням, усередньому людина щодня вдихає 24 тисячі частинок мікропластику.
Про це пише 24 Канал з посиланням на Daily Mail.
Зазначають, дослідники виміряли рівень мікропластику у 20 британських вітальнях, знайшовши в середньому 1 414 окремих частинок на квадратний метр на день
«Для дослідження використали вітальню з площею близько 17 квадратних метрів. З’ясувалося, що лише в цьому просторі може міститися понад 24 тисячі частинок мікропластику протягом 24 годин», — йдеться у повідомленні.
У ще одному дослідженні перевірили 20 будинків у Халлі та Хамбері. Там виявили мікропластик у кожній вітальні.
Крім того, дослідники щомісяця від липня до грудня 2019 року ставили склянку у вітальні будинків на тиждень. Майже чверть частинок, що плавають у склянках, були мікропластиком. Зокрема з ними 90% були виготовлені з ПЕТ – гнучкого пластику, який використовується в пляшках для пиття та контейнерах із засобами для чищення.
Решта містила пластикові плівки, які могли бути отримані з сумок-переносок і нейлону, який також використовується в текстилі.
Дослідники зауважують, що мікропластик все частіше зустрічається в життєво важливих органах людини – у мозку, матці чи легенях. Наразі не доведено, чи мікропластик потенційно може викликати або погіршити респіраторні захворювання.