Новини

Чернівецькі школи з понеділка усе ж навчатимуть дистанційно

Міська рада змінила своє рішення після засідання обласної комісії з ТЕБ та НС, де представники ОДА закликали чернівецьку громаду також обмежити очне навчання в школах.

Сьогодні, 31 жовтня, під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій Чернівецької області голова ОДА Сергій Осачук заявив, що загалом ситуація в державі є тривожною, вимагає брати відповідальність щодо карантинних обмежень.

«Президент України на конгресі, який відбувся у п’ятницю, наголосив, що ми маємо втрати, що дорівнюють 55% щоденних втрат Другої світової війни. За умов артобстрілів, танкових баталій та авіабомбардувань, в роки Другої світової щоденно гинуло 1500 осіб. Сьогодні в Україні ми маємо 700 осіб щоденних втрат. Депопуляція України через такі наслідки – це вже не міфи, а реальність. Якщо ми не візьмемо на себе відповідальність, то матимемо дуже суттєві втрати», — заявив Сергій Осачук.

Необхідність ще на два тижні обмежити очне навчання в школах зумовлені тим, що на початку періоду канікул серед виявлених випадків 12% — діти. Тиждень канікул показав, що рівень виявлення випадків серед дітей зменшився. Про це сказав заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олега Чорного, вчора, 30 жовтня, загалом по області зафіксували 169 госпіталізацій. Для вихідних це високий показник, бо навіть показник у 160 госпіталізацій у будні вважається високим. Крім того, вчора померло 16 людей.

Водночас завантаженість у міській лікарні №4 складає 100%, у міській лікарні №3 – 93%,  ОКЛ – 78%, міській лікарні №1 – 67%. В усіх реанімаційних відділеннях цих лікарень рівень завантаженості 100%.

«Тобто, місць в реанімаціях цих лікарень немає. Переводити важких пацієнтів у реанімацію на цю мить немає куди», — каже Олег Чорний.

Як повідомила директорка департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Людвіга Цуркан, з понеділка, 1 жовтня, 227 закладів загальної середньої освіти з 349 працюватимуть дистанційно.

З її слів, 33 заклади перейшли на канікули, а 4 працюють змішано. Ще 85 освітніх закладів із трьох територіальних громад подали інформацію, що будуть працювати очно. Мова про місто Чернівці, а також Сучевенську і Сторожинецьку громади.

Проте, як повідомили Суспільному в Чернівецькій міській раді, в місті вирішили дослухатися до рекомендацій комісії ТЕБ та НС та перевести дітей на дистанційну форму навчання відзавтра, 1 листопада.

Коментарі