Новини

Проблеми зі сном імовірно пов’язані з психічними захворюваннями — дослідження

Дослідники взяли дані 89 тисяч учасників, які погодилися носити акселерометр на зап’ясті, що відстежував їхній рух, 24 години на добу впродовж семи днів. 

Фото: ben-blennerhassett/unsplash.jpg

Одне з найбільших досліджень сну свідчить про те, що безсоння може бути сильно пов’язане з психічними захворюваннями. Це дослідив Канадський центр наркозалежности та психічного здоров’я (CAMH), повідомляє CTVNews.

Люди, у яких діагностовано психічні захворювання, частіше мають гіршу якість сну, натомість поганий сон сприяє погіршенню психічного здоров’я, кажуть дослідники.

Вчені взяли дані 89 тисяч учасників із Великої Британії. Ці люди погодилися носити акселерометр на зап’ясті, що відстежував їхній рух, 24 години на добу впродовж семи днів. Науковці брали до уваги такі дані, як час сну, час пробудження, сон і найдовший час безперервного сну. Потім команда дослідила, чи має ця людина за життя діагностоване психічне захворювання.

Так, дослідження показало, що до 80% людей із психічними розладами або витрачають значно більше часу на ранковий підйом, або мають проблеми із засинанням чи пробудженням.

Автори з канадського CAMH зазначають, що порушення сну завдають великі проблеми для суспільства, зокрема й економічні.  Проте наголошують, що для забезпечення якісного сну може допомогти лікування: терапія або деякі види ліків, що покращать показники психічного здоров’я.

 

Коментарі