Новини

NASA запустило в космос зонд Lucy: що він вивчатиме там упродовж 12 років

Вага апарату становить 1,5 тонни, а вартість місії оцінюють у 981 мільйон доларів.

Фото NASA, Bill Ingalls

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) успішно запустило в космос космічний зонд Lucy.

Апарат вивчатиме «троянські астероїди», які крутяться довкола зірки на орбіті біля Юпітера. Дослідження триватиме 12 років, повідомляє NASA.

Вивчення геології, фізики й хімії цих астероїдів допоможе краще зрозуміти походження нашої Сонячної системи.

Lucy досліджуватиме дві різні групи астероїдів. Кожна з груп рухається тим шляхом, що і Юпітер, по обидва боки масивної планети. Ці планетарні тіла, (відомі як троянці), мають від декількох кілометрів до сотень кілометрів в діаметрі.

Вчені хочуть вивчати троянців, адже останні вважаються космічними скам’янілостями. Подібні до капсул часу, троянці утворились внаслідок утворення Сонячної системи. Тож ці скам’янілості можуть бути з тих же матеріалів, що і деякі зовнішні планети. Тож уламки можуть багато розповісти про те, як формувалися планети.

Lucy зможе аналізувати склад кожного астероїда та інші геофізичні властивості. Це може допомогти вченим розкрити секрети планетарної еволюції.

Вага апарату становить 1,5 тонни, а вартість місії оцінюють у 981 мільйон доларів.

Зонд відправився у космос на ракеті-носії Atlas V, що належить компанії United Launch Alliance. Запуск відбувся о 11:34 за київським часом зі стартового майданчика SLC-41, що розташований на мисі Канаверал у Флориді.

Коментарі