Новини

В Румунії розпочинають вакцинувати від коронавірусу третьою дозою

Отримати третю дозу зможуть всі люди, у яких пройшло понад шість місяців після другої.

Фото: mufid-majnun/unsplash

З 28 вересня у Румунії розпочинають вакцинувати третьою дозою від коронавірусу на тлі зростання нових інфікувань. Про це повідомляє Balcan Insight.
Румунська влада оголосила, що отримати третю дозу зможуть всі люди, у яких пройшло понад шість місяців після другої дози. Людей вакцинуватимуть оскільки рівень зараження коронавірусом знову досягає рекордних показників. Загалом у країні зафіксували вже 35 851 смерть з початку пандемії.

За даними Ourworldindata, станом на 21 вересня в Румунії від коронавірусу щонайменше однією дозою вакциновано понад 5,42 млн осіб — це 28,4% населення.

Крім цього, в Румунії розпочали вводити нові обмежувальні заходи, зокрема в Тімішоарі — одному із найбільших румунських міст, місцева влада знову запровадила нічну комендантську годину у вихідні та обмежила роботу закладів торгівлі.

Щеплення третьою дозою
Імунізувати третьою дозою розпочали вже в низці країн. Найбільше обговорень викликало рішення США вакцинувати своїх громадян бустерною дозою — Всесвітня організація охорони здоров’я різко засудило такі дії правління.

У ВООЗ категорично виступають проти проведення третіх щеплень. Головним аргументом ВООЗ проти третього щеплення є те, що вакцину поки не отримали бідніші країни. Як зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адганом Ґебреєсус, у багатьох країнах досі не вакциновані навіть медики, тоді як деякі країни вже замовляють мільйони «третіх доз».
Попри це, в Ізраїлі зараз можна зробити третє щеплення всім громадянам віком від 12 років, щонайменше за п’ять місяців після повної вакцинації. В країні вже почали говорити про введення і четвертої дози.

Коментарі