Новини

Мотошоу та зіркові гості. Як святкуватимуть День міста цьогоріч у Чернівцях

Говорили про головні події Дня міста, програму заходів та кошти, за які проводитимуть святкування.

У програмі #ShpaltaTalks головний редактор онлайн-медіа «Шпальта» Олександр Докієн поспілкувався з начальником управління комунікації міськради про святкування Дня міста Чернівців Павлом Катеринчуком.

Святкуватимуть і в центрі, і в мікрорайонах

«Ми чітко усвідомлюємо, що День міста – це свято, яке об’єднує всіх містян. Ми запланували низку заходів, які відбуватимуться на різних локаціях. Не обмежуємося лише центром. Святкуватимуть на всіх площах і в усіх мікрорайонах міста. І заходи будуть різного спрямування: спортивні, культурні, розважальні.

Святкування ми плануємо починати вже з цих вихідних. Уперше проведуть фестиваль меду. Так, у нас уже були ярмарки меду, але це трішки інше. Це інший формат. Буде доволі багато гостей із сусідніх областей, розваги для дітей і для батьків.

Програма дуже насичена. Вона розтягнута в часі від цих вихідних і до наступних, і навіть після них.

Уперше ми запропонували містянам подати свої ідеї святкування Дня міста. Серед них були такі, що нереально виконати з технічних причин. Наприклад, колесо огляду на Соборній площі. Проте були й оригінальні ідеї. Частину з них ми реалізуємо».

Традиційного ярмарку не буде: чому

«Важливо, що цьогоріч не буде базару на вулицях. Його називали по-різному: «Калинкою» «Аліекспрес». Одноголосно було ухвалено рішення, що такого на День міста більше не буде.

Ми повинні розрізняти поняття ярмарку і Дня міста. До другого такий формат продажів недоречний. Центр міста повинен мати гідний вигляд. Є інші часи і можливості дозволяти підприємцям торгувати своєю продукцією.

На площі Пресвятої Марії буде зона пекарів, рестораторів та іншого. Але це не буде по всьому місту, і продажі не будуть основою свята».

Мотошоу та встановлення нового рекорду

«На Соборній площі виступатиме хлопець, який виробляє зі своїм мотоциклом трюки, які ще ніхто не бачив. Наголошую на тому, що це не перегони на мотоциклах, це власне шоу.

Також буде цікаве шоу у небі. Чернівчани зможуть підняти голову і побачити щось красиве і кольорове.

Багато заходів відбуватимуться на вулиці Кобилянської. Там же ми будемо встановлювати новий рекорд — із виготовлення найдовшої пасти».

Концерт із відомими зірками

«Ми проводитимемо величезний потужний концерт на Соборній площі, до якого залучимо музикантів національного масштабу. Це буде 2 жовтня о 19:00.

Не скажу, хто виступатиме. Але можу запевнити і розсекретити, що це буде відома і дуже популярна серед молоді зірка, яка зараз у першості в різних чартах. Це молода людина і дуже рейтинговий співак, людина нової формації. Також виступатиме гурт, який дуже люблять і який дуже популярний зараз. Вони виконують досить лайтову, але цікаву музику.

Заходів насправді буде багато. Інвестиційний форум у Чернівцях, брейн-ринг за Кубок міста, вогняна вистава-шоу. Повну програму святкування ми презентуємо вже наступного тижня».

80 тисяч і кошти меценатів

«З міського бюджету на святкування виділили 80 тисяч гривень.

Ми розуміємо, що в місті є багато проблем, тож дозволяти собі витрачати шалені кошти на святкування – не так доречно. Це така тема, де завжди будуть дві точки зору. «Зробіть дороги, а потім витрачайте». Розуміючи це, ми шукали певного балансу. Ми не збираємося витрачати шалені кошти на святкування Дня міста. А використовуватимемо ті гроші, які були закладені у програмі святкування.

Все інше робимо з допомогою підприємців і меценатів, спортивних закладів тощо.

У місті завжди були люди, які займалися меценатством. Просто не всі роблять собі піар на цьому.

З самого початку планування святкування ми розробляли два плани: той, який буде розгортатися у «зеленій» чи «жовтій» зоні або ж із більш жорсткими обмеженнями. У будь-якому разі закликаємо чернівчан дотримуватися дистанції і не наражати нікого на небезпеку».

Повне відео розмови:

Коментарі