Новини

20 років терактам у Нью-Йорку: що трапилося 11 вересня 2001 року у США

Згідно з даними Національної комісії, у Всесвітньому торговельному центрі загинули понад 2600 осіб, 125 загинули в Пентагоні, 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках.

Фото The Atlantic

Сьогодні світ згадує трагічні події 11 вересня 2001 року, коли у США здійснили наймасштабніший в історії людства терористичний акт. Теракт 11 вересня 2001 року в США – серія терористичних атак, під час яких бойовики-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні, пише Укрінформ.

О 8:46 ранку за північноамериканським східним часом перший літак врізався в Північну башту Всесвітнього торговельного центру на Нижньому Манхеттені. 17 хвилин по тому другий літак врізався в Південну вежу.Менше ніж за 90 хвилин, башти-близнюки, в яких щодня працювали до 50 тисяч людей, впали.
О 9:37 третій авіалайнер врізався в західний фасад Пентагона.
О 10:03 четвертий літак упав на поле на півдні Пенсильванії. Він прямував до Капітолія або до Білого дому, але завдяки сміливості пасажирів, які вже знали про те, що Америка піддалася нападам, задуму терористів не судилося справдитись.

Згідно з даними Національної комісії, у Всесвітньому торговельному центрі загинули понад 2600 осіб, 125 загинули в Пентагоні, 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках.
Це були громадяни США і ще 91 держави, в тому числі й України.

Тодішній лідер «Аль-Каїди» Усама бен Ладен спершу заперечував будь-яку причетність до теракту. Однак у 2004 році він взяв на себе відповідальність за атаки. У травні 2011 року американські спецпризначенці  виявили і вбили Усаму бен Ладена в Афганістані. Головного підозрюваного в організації нападів – Халіда Шейха Мохаммеда та чотирьох його спільників було заарештовано в Пакистані у 2002-2003 роках. Наразі вони перебувають на військовій базі Гуантанамо на Кубі.

Коментарі