Новини

Підсумки Паралімпіади-2020: Україна здобула 98 нагород і ввійшла в десятку

Усього за дванадцять днів у Токіо розіграли 539 комплектів нагород.

Фото НКСІУ

Змагальна програма літньої Паралімпіади-2020 завершилася. В останній день змагань, 5 вересня, розіграли медалі в п’ятьох видах спорту, які і сформували десятку країн. Серед них — Україна.

Як передає Суспільне, всього за дванадцять днів у Токіо розіграли 539 комплектів нагород. А на подіум підіймалися спортсмени з 86 різних країн світу.

Це не рекордна кількість розіграних медалей (у Сіднеї було 550 комплектів нагород), але рекордна кількість країн, що завершили Паралімпіаду з медалями.

Збірна України за час виступів у Токіо здобула 98 нагород: 24 золотих, 47 срібних та 37 бронзових. Українці виступали в п’ятнадцяти видах спорту. В десяти з них змогли здобути нагороди.

Наймедальнішим для нас стало плавання – 43 медалі (14+18+11). А на другому місці — легка атлетика – 24 (6+15+3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула п’ятірку та показала свій другий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку завершила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

Очолив медальний залік Паралімпіади-2020 Китай: 96 золотих, 60 срібних та 51 бронзова — загалом 207 медалей. Далі Велика Британія — 124 медалі, США — 104.

Для збірної України — це друга найрезультативніша Паралімпіада за кількістю медалей. Але вперше з 2004 року синьо-жовта збірна випала з четвірки медального заліку. Востаннє саме на шостому місці українці фінішували в Атенах 2004 року.

У Токіо-2020 Україна встановила рекорд за срібними медалями та повторила результат Пекіна й Атен за кількістю золотих нагород. 23 українські атлети здобули більше однієї нагороди за час Ігор у Токіо. Лідерами за кількістю здобутих медалей стали плавці, а Максим Крипак отримав звання найтитулованішого спортсмена цих Ігор. Він здобув 7 медалей. Андрій Трусов (плавання) виборов 6 нагород, Єлизавета Мерешко (плавання) — 5 та Денис Остапченко (плавання) — 3 медалі.

Коментарі