Новини

Політичний піар на російській мові: у чернівецькій школі пояснили ситуацію з другою іноземною

Михайло Папієв заявив, що завдяки його зусиллям у Чернівецькій ЗОШ № 4 відстояли вивчення російської мови. Директорка школи розповідає, що депутат не причетний до ситуації.

Ілюстрація Іванни Шевчук

30 серпня на сайті партії «Опозиційна платформа за життя» з’явилася інформація, що завдяки зусиллям народного депутата Михайла Папієва у Чернівецькій ЗОШ № 4 відстояли вивчення російської мови.

Пресслужба партії стверджує, що наприкінці минулого навчального року до Папієва звернулися батьки школярів Чернівецької ЗОШ №4  та попросили допомогти і вплинути на рішення школи залишити вивчення російської мови як другої іноземної у програмі.

У повідомленні мовиться, що після цього Папієв «миттєво відреагував на батьківське звернення» та змінив рішення адміністрації школи №4 — російська мова залишилася у програмі.

При цьому депутат назвав закон «Про повну загальну середню освіту» антиконституційним, адже він дискримінує громадян за мовною ознакою.

Зазначимо, що закон «Про освіту», який набув чинности 28 вересня 2017 року, передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна – українська. 

«Дискримінаційна політика влади, спрямована на посилення напружености у суспільстві, приречена на провал», – вважає Михайло Папієв.

Своє чергою керівниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук розповідає, що ОПЗЖ не має жодного стосунку до ситуації, що склалася у загальноосвітній школі.

Там справді є два класи, в яких батьки наполягали, аби другою іноземною мовою була російська. Але таких дітей у школі — 25. Ніякої інформації щодо причетности партії до цього питання немає.

У коментарі «Шпальті» директорка Чернівецької ЗОШ № 4 Любов Солтисік запевнила, що політична партія до ситуації не причетна.

«У нашій школі російська мова залишилася в тих класах, які і до цього були з російською мовою навчання. Вже п’ятий рік поспіль ми не набираємо такі класи з російськомовними дітьми».

За зверненням батьків, аби дітям було комфортно, організували такі класи, де дітей, що вивчали російську мову, об’єднали з україномовними класами. При цьому батькам запропонували обрати вивчення російської мови як другої іноземної під час переходу з початкових класів до середніх.

«Скандалів щодо цього питання в нас не було — ми просто проводили спілкування з батьками та пішли їм назустріч», — каже директорка.

Солтисік наголошує, що Михайло Папієв ніяк не вплинув на вирішення питання — від нього на зборах був присутній тільки представник, який засвідчив ситуацію.

Хто такий Михайло Папієв

За інформацією антикорупційного руху ЧЕСНО, Михайло Папієв — це чернівецький депутат від ОПЗЖ. Свого часу він працював заступником голови Чернівецької ОДА, а у 2010-2014 роках уже очолював її. Був радником президента Віктора Януковича. Також у ці роки був депутатом Чернівецької обласної ради, обраний №1 у списку «Партії регіонів» як член партії.

2019 року його обрали народним депутатом 9 скликання від партії «Опозиційна платформа – За життя» 13-м у списку.

 

Коментарі