Новини

У ВООЗ не вистачає коштів на боротьбу з штамом «Дельта»

Потрібно закупити тести на коронавірус, кисень та вакцини для бідніших країн.

Фото: Chatham house

Всесвітня організація охорони здоров’я потребує 11,5 мільярдів доларів термінового фінансування на боротьбу з більш небезпечним штамом коронавірусу «Дельта».

Про це йдеться в документі ВООЗ, передає Reuters.

Значна частина з цих грошей потрібна для придбання тестів, кисню та захисних масок у бідніших країнах. Чверть із них потрібні для закупівлі сотні мільйонів вакцин.

«Програма, створена на початку пандемії, залишається значною мірою недофінансованою, і її координатори зараз визнають, що вона і залишиться такою, оскільки багато урядів намагаються вирішувати глобальні потреби COVID «по-своєму », — розповів журналістам анонімний представник ACT-Accelerator.

Раніше запити на фінансування скоротили майже на 5 мільярдів доларів. Але зараз, які і раніше, для боротьби з коронавірусом потрібно 16,8 млрд доларів, а терміново – 7,7 млрд доларів.

ВООЗ закликає виділити додатково 3,8 мільярда доларів, а також 7,7 мільярда доларів на придбання 760 мільйонів доз вакцини проти Covid-19, які будуть доставлені в наступному році.

«Ці варіанти покупки повинні бути реалізовані в найближчі місяці, інакше дози вакцини будуть втрачені», – попереджає ВООЗ в документі.

Коментарі