Новини

На Буковині запрацювали 9 центрів вакцинації: є чотири доступні препарати

Вакцину можна обирати за бажанням — у вільному доступі є CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer та Moderna.

Відсьогодні, 21 липня, в Україні та Чернівецькій області зокрема можна вільно вакцинуватися від Соvid-19. Зробити щеплення можна щодня, центри вакцинації працюють без вихідних. Про це повідомив на брифінгу голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Він зазначив, що у Чернівцях працюють чотири центри вакцинації та п’ять — в області. Крім них, можна звернутися до пунктів вакцинації. Вони є зокрема у сімейного лікаря чи амбулаторії.

«Дізнатися, де найближче зробити щеплення, можна у сімейного лікаря або за номером гарячої лінії: 066 084 93 13», — каже Сергій Осачук.

Голова ОДА зазначив, що особливістю п’ятої хвилі вакцинації є те, що українці вільні вибрати препарат, яким хочуть зробити щеплення.

«Вакцини є у вільному доступні для всіх: CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer та Moderna. Відмови не може бути, якщо ви хочете зробити щеплення», — каже Сергій Осачук.

Також він зазначив, що в області, крім центрів вакцинації та пунктів щеплення, працюють мобільні групи. Якщо така є з 50 охочих вакцинуватися, мобільна бригада приїде до вас. Це можуть бути підприємства будь-якої форми власності, ОСББ тощо.

Заступниця голови ОДА Наталія Гусак зауважила, що загалом в області від 20 липня запрацювало близько 70 пунктів щеплення.

«У кожній територіальній громаді доступна вся вакцина, яка є на території України. Ми розподілили її до тих планових показників, скільки укладено декларацій. Тому запрошуємо всіх у пункти щеплення отримати свою вакцину», — зазначила Наталія Гусак.

Також вона повідомила, що відсьогодні, 21 липня, на Калинівському ринку буде доступна американська вакцина «Moderna». Посадовниця закликала підприємців вакцинуватися.

Наталія Гусак зауважила, що пріоритетне завдання в області — забезпечити навчальний процес із 1 вересня. Тому дуже активно останніми днями вакцинуються освітяни.

«Маємо статистику, що Кучурівська ОТГ, Чернівецька, Вижницька та Сторожинецька мають високі показники вакцинації освітян. Це понад 50%. Тому звертаємося до ОТГ продовжувати щеплення, аби діти могли сісти за парти з 1 вересня», — зазначила вона.

Адреси центрів вакцинації:
– «Юність Буковини» (вул. Героїв Майдану, 5);
– Калинівський ринок (вул. Калинівська, 13-А, медпункт біля сектора №5);
– автовокзал «Вест Буковина» (вул. Руська, 248);
– ТЦ «Майдан» (вул. Героїв Майдану).

Коментарі