Новини

Троє українців потрапили у топ 20 кращих гравців Євро

Рейтинг склали в УЄФА.

Андрій Ярмоленко, Микола Матвієнко й Олександр Зінченко посідають відповідно 4-те, 17-те і 19-те місця у рейтингу кращих гравців чемпіонату Європи з футболу 2020 року. Рейтинг склали в УЄФА.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на сайт UEFA.

Зокрема, 4-й Ярмоленко, наприклад, відзначився тим, що впродовж турніру вже забив 2 голи, віддав 2 гольові передачі і продемонстрував досить високу точність пасів – 79%. Останній матч зі шведами підняв його з 25-ї позиції у рейтингу.

17-й Матвієнко – захисник, отже його успіхи вимірювали за іншими критеріями. За нуля голів він зробив 6 відборів, 22 рази відбив м’яч від власних воріт, поставив 6 блоків і 37 разів підібрав м’яч після того, як його втратив суперник. Точність його передач складає 91%. До 1/8 фіналу він був на 56-му місці.

Зінченко, який на 19-й сходинці, – теж захисник. На його рахунку 1 гол, 3 відбори, 19 підборів, 1 блок і 9 відбитих від воріт м’ячів. Точність пасу – 81%. Перед матчем зі Швецією його рейтинг був лише 205.

Список очолює гравець Португалії Кріштіану Роналду.

Для складання рейтингу в УЄФА задіяли спеціальний алгоритм, який враховує різні позиції гравців на полі, а тому різні критерії їхніх успіхів. Наприклад, якщо в нападників здебільшого цінують голи, гольові передачі й удари у бік воріт, то в захисників оцінюють майстерність відбивати атаки суперника.

Нагадаємо, збірна України перемогла Швецію та вийшла в 1/4 фіналу чемпіонату Європи.

 

Коментарі