Новини

«Буковинський запал»: як у Чернівцях відзначили День молоді. Фото

На Соборній площі провели молодіжний захід. У програмі — конкурси з призами, українські пісні та флешмоб.

У Чернівцях сьогодні, 27 червня, відбувся «Буковинський запал». Це захід, який організував Молодіжний парламент при Чернівецькій міськраді до Дня молоді. 

Його провели на Соборній площі. 

У програмі — різноманітні конкурси з призами, українські пісні та масовий флешмоб.

Про це «Шпальті» розповіла голова Молодіжного парламенту Яна Берник.

«Це справді файний буковинський захід для молоді. Бо саме молодь повинна розуміти, що цей захід для неї, до того ж, і з проукраїнською позицією. Тут грає українська музика, проводять українські конкурси. 

Організація цієї події — ідея Чернівецького молодіжного парламенту. Тут повністю налагоджена розвальна програма з призами: поїдання бургерів, змагання, де треба переносити бочки, а також запуск жовто-синіх кульок ввечері до Дня Конституції, який відзначають уже завтра», — каже Яна Берник.

Співорганізатор Богдан Мельник розповідає: Соборна площа — вдале місце для проведення подібних подій.

«Це ж центр міста, тут запальна атмосфера. На початку прийшло близько 70 людей, до вечора їх стало більше. Вони вже можуть збиратися масово, карантинні норми це дозволяють. Крім того, тут вхід безкоштовний, кожен охочий може долучитися до нас.

Так, у місті зараз одночасно відбуваються декілька молодіжних заходів, але це кльово. Бо хтось має можливість бути тут, хтось в іншому місці. Взагалі, приємно, що в Україні все більше проводять заходів до Дня молоді», — розповідає Богдан.

Учасниця заходу Анна Дячук розповідає, що оголошення про подію побачила у соцмережах. І прийшла сюди за позитивними емоціями. 

На запитання, що найбільше подобається в організації заходу, вона відповідає так:

«Найбільше сподобалося, що тут акцент на українське. Тому було б добре, якби таких подій було у місті більше. 

Я кожного року відвідую заходи до Дня молоді, тому впевнена, що цьогорічне проведення — найкраще та найцікавіше. Бо нам пощастило з погодою, чудові люди й атмосфера. Крім того, подобається, що й для діток є заняття, зокрема аквагрим і так далі».

А дехто долучився до «Буковинського запалу», аби випробувати свої сили у конкурсах та здобути призи. 

Максим Захарчук нам розповів, що йому цікаві естафети, спортивні та інтелектуальні змагання:

«Я прийшов сюди сам, але вже зміг сформувати маленьку команду з трьох людей для одного з конкурсів. Мені хочеться провести час у компанії, вийти з дому та розважитися. Чекаю також на призи, адже обіцяли, що серед них є 10 літрів пального. А це мені зараз потрібно (сміється – авт.)».

Завдання одного з конкурсів — якнайшвидше перенести бочку в руках на певну відстань. Серед десятка хлопців участь взяв й Дмитро Качмарик. 

Хлопець переміг свого суперника у першому раунді. Зізнається, що не знав, що треба буде тягнути таку вагу. 

«Вийшло непогано, хоча в другому раунді я впав. Бо хотів швидше добігти, тримаючи бочку не так, як потрібно було. Треба мати достатньо сили у руках. Крім того, важливу роль відіграє удача», — зауважує хлопець.

Дмитро приїхав до Чернівців зі Львова. Так вийшло, що їхав на концерт, а потрапив й на сьогоднішнє святкування на Соборній площі.

«Приїхав з друзями на один день. Йшли до Чернівецького університету, а потрапили сюди. Що сказати, вийшло цікаво», — підсумовує Дмитро.

Переможцям конкурсів підготували понад 100 подарунків від брендів міста. Крім того, 20 людям можна було виграти призи через соцмережі.

Фото Володимира Гуцула

Коментарі