Новини

NASA зібрала першу гігантську ракету для польоту на Місяць. Яка вона на вигляд

Запустити цю ракету в перший політ NASA планує вже цьогоріч. 

Фото NASA

Американське космічне агентство NASA повністю зібрало свою надважку ракету, на якій астронавти незабаром полетять на Місяць. Оприлюднили відповідні фото.

Про це повідомляє BBC.

«У п’ятницю інженери Космічного центру Кеннеді у Флориді закінчили опускати 65-метровий основний ступінь ракети (Space Launch System – ред.) між двома прискорювачами», — мовиться у повідомленні. 

Таким чином, уперше поєднали всі три основні елементи ракети.

Запустити цю ракету в перший політ NASA планує вже цьогоріч. 

Під час польоту, названого місія «Артеміда-1», ракета SLS виведе до Місяця космічний корабель нового покоління «Оріон». Однак астронавтів на борту не буде. Бо інженери хочуть, щоб і ракета, і космічний корабель пройшли свій шлях до того, як людей пустять на борт. Це станеться 2023 року.

Фото NASA

Суперважка ракета SLS складається з гігантського основного ступеня з баками з пальним і чотирма потужними двигунами та двох твердопаливних прискорювачів довжиною 54 метри кожен.

Твердопаливні прискорювачі будуть розганяти ракету в початковій фазі польоту – впродовж перших двох хвилин.

Уся конструкція поки стоїть у величезному складальному цеху. На мобільному пусковому комплексі ракету будуть спочатку тестувати, а потім він вивезе її на стартовий майданчик.

Фото NASA

Раніше ми писали про те, що NASA планує відправити для вивчення Венери дві нові місії. Вони працюватимуть у межах програми Discovery. Для цього NASA виділить приблизно 500 мільйонів доларів, їхній запуск планують у 2028-2030 роках.

 

Коментарі