Новини

На балансі Укрзалізниці виявили двох ведмедів: як це трапилося?

Тварини багато років жили в неналежних умовах, однак незабаром вони переїдуть закордон.

На балансі Запорізької дитячої залізниці знайшли двох ведмедів, тепер Укрзалізниця передасть їх зоопарку у Нідерландах.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив виконуючий обов’язки голови правління УЗ Іван Юрик:

«Точно знав, що в процесі продажу непрофільних активів будуть сюрпризи у вигляді лазень, магазину “Ювілейний” або кафе “Вишенька”, але на ведмедів точно не очікував. Та це історія зі щасливим фіналом.

Двох клишоногих, які якимось дивом (та ще історія) опинилися на балансі Запорізької дитячої залізниці, ми передаємо на реабілітацію та утримання до зоопарку Ouwehand Zoo. Це у місті Ренен, Нідерланди».

За словами місцевого жителя Івана Сірка, ведмедів утримували в зоопарку при дитячій залізниці. Зоопарк в більшості непоганий, але ряд тварин, і в першу чергу ведмеді, перебували у жахливих умовах.

«Клітка невелика, метрів сім у довжину, десь 4-5 у ширину, гола бетонна підлога звідки не забирають випорожнення тварин, навколо на три сторони такі ж стіни, мало світла. Ведмеді пригнічені, дратівливі, внаслідок умов утримання у жахливому стані.  Морально важко було на це дивитися. Добре, що їх забирають звідти. Однак там є ще кілька видів тварин у подібному стані, було би добре, якби увагу звернули й на них», — додає місцевий житель.

А Юрик запевняє, що скоро ведмеді житимуть дуже комфортно. У них буде басейн та водоспад, а всі витрати на трансфер та утримання візьме на себе зоопарк.

За його словами, пошук нового дому для ведмедів тривав кілька років, але центри для реабілітації ведмедів в Україні відмовлялись їх прийняти до себе через відсутність місць.

Юрик зазначив, що зараз проходять «кола бюрократичного пекла» та опрацьовують механізм передачі тварин. Прогнозують, що вже у вересні ведмеді будуть жити у закордонному зоопарку.

Коментарі