Навчання відбуватиметься за принципом 30% теорії та 70% практики.
Володимир Зеленський підписав указ щодо створення Президентського університету.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.
В університеті готуватимуть фахівців зі спеціальностей: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.
Під час першого набору до університету візьмуть 120 студентів (20 для кожного із шести напрямків). У найближчі п’ять років кількість студентів планують збільшити до 600.
В Офісі Президента запевнили, що в університеті викладатимуть найкращі українські фахівців та іноземні викладачі й експерти.
Навчання відбуватиметься за принципом 30% теорії та 70% практики. Студенти зможуть проходити стажування в Україні та за кордоном.
За словами Зеленського, навчання у Президентському університеті повинно бути безкоштовним.
Концепцію Президентського університету має розробити та затвердити Кабінет Міністрів.
Фінансування буде за державні та приватні кошти. А створити виш планують до 2023 року.
Вам буде цікаво: Вчиться в університеті та хоче озвучити книгу. Історія цілеспрямованої буковинки з ДЦП
На будівництво Президентського університету потрібно близько 7,2 млрд грн.
Про це заявив Міністр освіти і науки Сергей Шкарлет 31 травня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука», передає Українська правда.
Університет буде розташований на території державного «Експоцентру України» (колишня ВДНГ) у Києві.
Територія університету займатиме 16 га, загальна площа забудови – 25,8 тисяч квадратних метрів.
На території закладу буде 11 кампусів, серед яких – 5 профільних наукових кампусів, адміністративний корпус, апарт-готелі для студентів, педагогів, лікарня, дипломатична служба і корпус з офісами іноземних компаній.
Перший навчальний рік розпочнеться 1 жовтня 2023 року.
Шкарлет зазначив, що студентам гарантуватимуть працевлаштування в державні компанії, органи влади, дослідницькі та наукові інститути. А якщо студент зацікавив роботодавця, то останній компенсує навчання в трикратному розмірі.
Раніше «Шпальта» писала про те, що семінарську церкву у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича рятуватимуть від тріщин та грибка. Цьогоріч розпочнеться відновлення фасадів будівлі у рамках програми Президента України #Великареставрація.
Також нагадаємо, що уряд дозволив найкращим іноземним університетам відкривати філії в Україні.