Новини

В Україні вперше створюють організацію розширеної відповідальності виробника. Що це означає

До організації долучилися 11 компаній: Abinbev Efes Ukraine, Canpack, Carlsberg, Coca-Cola Beverages, Danone, Metro Cash & Carry, Nestle, PepsiCo, Procter & Gamble, Tetra Pak, «Елопак-Фастів».

В Україні вперше створюють організацію розширеної відповідальності виробника.

До організації долучилися 11 компаній: Abinbev Efes Ukraine, Canpack, Carlsberg, Coca-Cola Beverages, Danone, Metro Cash & Carry, Nestle, PepsiCo, Procter & Gamble, Tetra Pak, «Елопак-Фастів». Вони підписали меморандум про створення Організації розширеної відповідальності виробника (ОРВВ) у галузі упаковки.

Компанії-засновники зобов’язалися співпрацювати, щоб запровадити в Україні принцип розширеної відповідальності виробника. Це означає, що виробник упаковки та товарів в упаковці несе відповідальність за весь цикл її життя навіть після використання. Зокрема на виробників покладається обов’язок збирати відходи від пакування, переробляти та утилізувати їх.

За результатами досліджень, проведених на замовлення Американської торговельної палати, створення організації дозволить зібрати та переробити 4-5 мільйонів тонн упаковки протягом п’яти років. За даними дослідження, це підвищить рівень збору таких відходів до 50-70% від усього випущеного на ринок обсягу до 2026 року.

Нагадаємо, український стартап RE-leaf запустив онлайн-магазин для продажу своєї продукції з опалого листя. На сайті вже можна купити крафт-папір у листах RE-leaf PAPER, крафт-папір у рулоні RE-leaf ROLL та пакети для покупок RE-leaf BAG. Продукція придатна для пакування, виробництва пакетів тощо. 

 

Коментарі