Новини

Фахівці NASA порахували, скільки потрібно часу, аби збити астероїд

Наразі людство не має шансів уникнути катастрофи в разі появи астероїда на небезпечній відстані від Землі.

Фото Chris Henry, unsplash.com

У NASA змоделювали ситуацію, за якої нашій планеті загрожує велике небесне тіло. І з’ясували, як багато часу знадобиться землянам, щоб запобігти катастрофі.

Про це повідомляє Укрінформ.

Експерти вирахували, що трапиться, коли у більш ніж 56 мільйонах кілометрів від Землі з’явиться астероїд, що загрожує планеті.

Врізатися в неї, відповідно до їхнього сценарію, він має через пів року після виявлення. Метою експерименту було дізнатися, які технології сьогодні існують у землян, щоб запобігти катастрофі. Виявилося, їх немає: жодні сучасні методи не здатні зупинити падіння астероїда.

Як з’ясували вчені, якби така загроза дійсно існувала, світовій науці знадобилися б не місяці, а роки, щоб розбити астероїд на частини або відправити його геть від Землі. Фахівці оцінили цей час — від п’яти до десяти років. Водночас деякі науковці заявили, що 10 років — це мінімум.

Висновки невтішні, особливо якщо враховувати, що більшість небесних тіл, що загрожують нашій планеті, наразі ще не визначили. Вчені поки відстежили лише 40 відсотків із таких загроз, ідеться у статті Naked Science.

Сьогодні в арсеналі фахівців є тільки три основні інструменти, які могли б допомогти уникнути падіння гігантського тіла. Перший — помістити біля астероїда або на нього вибуховий пристрій, щоб розбити небесне тіло на більш дрібні та менш небезпечні шматки.

Другий шлях — направити в бік загрози лазери, які могли б нагріти хоча б частково поверхню незваного гостя, змінивши його орбіту.

Третій варіант — відправити до астероїда космічний апарат, який врізався б у нього і цим змінив траєкторію польоту.

Але для здійснення будь-якого з цих варіантів знадобляться роки роботи.

Коментарі