Новини

Зеленський підписав закони щодо розмитнення «євроблях»

Два закони покликані зробити розмитнення автомобілів із Європи доступнішим.

Фото Радіо Трек

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони, котрі тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих із Європи автомобілів. Також вони спрямовані на сприяння захисту довкілля від шкідливих викидів.

Про це повідомляє сайт Президента України.

Відповідні законопроєкти ухвалила Верховна Рада 15 квітня 2021 року:

– Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ.

– Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-ІХ.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума останнього залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартости.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинности законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням упродовж 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять із держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинности з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинности.

Коментарі