Новини

У NASA розповіли про відправку першого туриста в космос

NASA уклало угоду з американською приватною космічною компанією Axiom Space для здійснення першої приватної комерційної подорожі до Міжнародної космічної станції.

Фото NASA

Першого космічного туриста відправлять у межах місії Axiom Mission 1 (Ax-1), старт якої запланований не раніше січня 2022 року з Космічного центру імені Кеннеді у штаті Флорида.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на NASA.

Місія триватиме протягом восьми днів, не враховуючи відправлення й повернення.

Axiom Space є американською аерокосмічною компанією, заснованою Мішелем Суффредіні. Він колишній керівник програми Міжнародної космічної станції в NASA.

У березні 2020 року Axiom Space домовилася зі SpaceX про доправлення трьох космічних туристів на МКС. Одна доба місії (яка загалом триватиме 10 днів) обійдеться кожному з туристів у $35 тисяч, разом із харчуванням, місцем на МКС і зв’язком.

У січні 2021 року Axiom Space оприлюднила список перших трьох туристів, які полетять на кораблі Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію. Вони підписали контракт із компанією в листопаді 2020 року.

Окрім колишнього астронавта NASA Майкла Лопеса-Алегріа, який очолить місію (тобто братиме в ній участь не як турист), у космос полетять інвестори зі США та Канади Ларі Конор і Марк Паті, а також ізраїльський бізнесмен Ейтан Стіббе.

 

Коментарі