Новини

У Чернівцях провели дискусію про права жінок Fem Talks. Про що говорили

Такий захід у місті організували вперше. Говорили про важливість фемінізму, права жінок та можливість проведення Маршу Жінок у Чернівцях.

У четвер, 6 травня, у Чернівцях організували феміністичну дискусію Femtalks. 

«Fem Talks ми започаткували ще 2 роки тому в Києві. Це розмова простими словами про фемінізм. Я досить багато людей зустрічаю, особливо в соцмережах, які не розуміють ні таких термінів як гендер чи інтерсекційність, ні чому люди виходять на вулиці. А також яких саме прав нам не вистачає», — сказала голова громадської організації Інсайт та ініціаторка Маршу Жінок Олена Шевченко.

За її словами, мета заходу — згуртувати людей, які могли б займатись активізмом та вимагати якісних змін.

Голова організації розповіла, що Чернівці є активним регіональним центром, але Fem Talks тут ще ніколи не було:

«Чернівці важливе місто, тут ми відкрили один із перших ком’юніті центрів. Ми хочемо, щоб приходили різні люди — і жінки, і чоловіки, з бабусями або з батьками. Це має бути місце, де люди розуміють одне одного, навіть якщо вони бояться називати себе феміністами».

На дискусії говорили про утиски при прийомі на роботу, жінок у професіях, фемінітиви та для чого чоловікам фемінізм.

Вам може бути цікаво: «Жіночність та краса — це наручники, в які нас хочуть одягнути». Інтерв’ю з феміністкою Мартою Чумало

До речі, Олена Шевченко наголосила, що наступного року в Чернівцях проведуть Марш Жінок, паралельно з Києвом:

«Маршу Жінок в Чернівцях — бути! Щоправда, для цього потрібно цілий рік багато працювати, домовлятися про співпрацю з багатьма жіночими організаціями та проводити більше освітніх заходів». 

Окрім Олени Шевченко, спікерками Femtalks виступили виконавча директорка громадської організації «Синергія» Наталія Батракова, а також представниця БО «Позитивні жінки» Чернівців та БО «100 % життя» Склярова Анна

Організаторами заходу є ГО Інсайт та Марш Жінок. Захід реалізували завдяки підтримці Уряду Канади у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство — Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Лілія Зарецька

Фото ГО Інсайт

Коментарі