Новини

«Український Фаберже» встановив два світові рекорди, прикрашаючи куряче та гусяче яйця

Український майстер Анатолій Бойко просвердлив у курячому та гусячому яйцях більш як 85 тисяч отворів.

Фото Укрінформ

Заслужений майстер народної творчости Анатолій Бойко, якого ще називають «українським Фаберже», встановив два світові рекорди. Він просвердлив у курячому яйці 33 346 отворів, а в гусячому – 52 745.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Оголошується світовий рекорд «Найбільша кількість отворів просвердлених у шкаралупі курячого яйця» з кількістю 33 346 діаметром 0,15 мм», — заявила керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

За її словами, відділ технічного забезпечення рахував отвори цілий тиждень.

Вєтрова наголосила, що єдиний аналогічний рекорд встановили у Боснії, коли в курячому яйці просвердлили 14 129 отворів. Тому вона зазначила, що це унікальний витвір мистецтва і єдиний у світі такий екземпляр.

До речі, рекордсмен світу Анатолій Бойко зробив у шкаралупі гусячого яйця 52 754 отвори діаметром 0,2 мм. Між отворами на шкаралупі залишилася відстань не ширше нитки. Таким чином, майстер встановив ще один світовий рекорд.

Бойко зізнався, що це надзвичайно клопітка робота. Рекордсмен розповів, що пропонуватиме реєстрацію ще однієї номінації в книзі Гіннеса – техніку витягування яєчної шкаралупи. Це його новий винахід.

Національний реєстр рекордів запропонує Міністерству культури відкрити у Володимирі-Волинському музей-садибу, де представлять роботи Анатолія Бойка. У колекції майстра, який оздоблює шкаралупу яєць металом і дорогоцінним камінням, майже 500 унікальних робіт.

Коментарі