Новини

В ООН боротимуться із забрудненням водойм та світового океану пластиком

У рамках проєкту GloLitter основну увагу приділять скороченню використання пластику в секторі морського транспорту і рибальства.

Фото Dustan Woodhouse, unsplash.com

Установи Організації Об’єднаних Націй ініціювали проєкт GloLitter із запобігання забрудненню сміттям водойм та очищення світового океану від пластику.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

Наразі узбережжя багатьох країн заповнене пластиковими пляшками, рибальськими снастями і різним сміттям. У період пандемії гори цього сміття поповнили одноразові маски і рукавички.

Днями установи системи ООН оголосили про нову ініціативу щодо боротьби з морським сміттям і очищенню світового океану.

У рамках нового проєкту перевірять наявність у достатній кількости сміттєприймальних споруд у портах бідних країн.

Крім того, будуть проводити інформаційно-просвітницькі заходи для працівників секторів судноплавства та рибальства. Також планують заходи щодо забезпечення маркування рибальських снастей. Це потрібно для того,  щоб можна було визначити їх власника, якщо вони були загублені або викинуті в море.

Щороку жителі планети викидають 300 млн тонн пластикових відходів, які потрапляють у річки і океани, а потім і в їжу. Від них гинуть птахи, риби і тварини, як в океанах, так і на суші.

Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО), Міжнародна морська організація (ІМО) та 30 країн сподіваються, що їх нова масштабна ініціатива під назвою GloLitter стане важливим внеском у боротьбі з морським сміттям і очищенням світового океану.

У рамках проєкту GloLitter основну увагу приділять скороченню використання пластику в секторі морського транспорту і рибальства. Також впроваджуватимуть новітні технології з переробки продукції з пластику.

Нагадаємо, що запускають перший супутник для очистки космосу від сміття.

Коментарі