Новини

Катальпи, блакитні ялини, барбариси та липи. У Чернівцях провели акцію з озеленення міста. Фото

Дерева садили на 7 локаціях. Місцями було набагато більше охочих, ніж очікували. 

Сьогодні, 10 квітня, у Чернівцях відбулася акція з озеленення міста. Її провели у рамках першого всеукраїнського соціального проєкту «Мільйон дерев».

Як розповів «Шпальті» один з організаторів акції у Чернівцях Тарас Прокоп, дерева садили на 7 локаціях. Ці території визначили за кількістю запитів від жителів міста.

«Департамент ЖКГ та «Трест зеленого господарства» визначили локації у місті, які потребують додаткового озеленення. Також ми звернулися до мешканців, які готові були долучитися до акції з висадки дерев. Ми побачили, що є активність, бажання громадськости. Тому ми визначили сім пріоритетних локацій, де було найбільше запитів від людей. Садили від Садгори до Гравітону, Жовтневого парку, центральної частини міста. Тобто намагалися охопити якомога більше районів. Всі інші локації ми будемо озеленювати потім», — сказав він.

За словами співорганізатора, на деяких локаціях було набагато більше охочих, ніж очікували. Тому бувало, що на всіх людей не вистачало дерев. До речі, місце висадки дерев попередньо погоджували. Садили катальпи, блакитні ялини, барбариси, липи та інші дерева.

Одна з учасниць акції Лівія Василіца приєдналася до акції у парку Жовтневому. Каже: робота трохи нелегка, однак приносить задоволення: 

«Ми прийшли на локацію, тут вже була викопана траншея. Нам треба було її трохи засипати, потім вже розклали дерева, поділили їх, аби це виглядало гарно. Згодом водою полили землю та ось вже беремося до висадки дерев. Тут працюють і дівчата, і хлопці. Якщо комусь важко, то чергуємось, у нас командна робота». 

А Володимир Крижановський прийшов на акцію, аби проявити свій громадський активізм. 

«Класно, що є така ініціатива, все організовано, визначені локації, зрозуміло, куди треба їхати і де потрібна допомога. Навіть є необхідний інвентар: приходиш з рукавичками, а лопати вже є на місці. Людей прийшло багато, тому все відбувається швидко і продуктивно», — сказав Володимир.

Фото Володимира Гуцула

Коментарі