Новини

«Тролейбуси зношені на 90%». Ситуація у Чернівецькому тролейбусному управлінні

Про збитковість управління, оптимізацію та закупівлю нових тролейбусів розповів новопризначений керівник ЧТУ Петро Продан.

Чернівецьке тролейбусне управління у десятці найзбитковіших тролейбусних підприємств в Україні. Балансові втрати становлять майже 30 мільйонів гривень.

Про це під час брифінгу розповів начальник комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» Петро Продан, який працює з лютого 2021 року.

Він зазначив, що серед причин, які призвели до збитковости підприємства, — карантинні обмеження.

«Підприємство не заробляє через введення карантинних обмежень, адже тролейбуси перевозять лише сидячих пасажирів. Тому доходи за 2020 рік впали на третину. 2019-го ці збитки становили близько 15 мільйонів гривень», — розповів Петро Продан.

Також він зазначив, що збитковість зумовлена ще й необґрунтованими витратами на ремонт парку рухомого складу.

«Витрати на закупівлю запасних частин до мого призначення сягали мільйона 200 тисяч гривень. Але це лише витрати на закупівлю», — зазначив Петро Продан.

Наразі у ЧТУ є 99 тролейбусів, із яких 95 задіяні для перевезення пасажирів.

Керівник управління розповів, що після проведення аудиту виявили 63 працівників, які виконували роботу за сумісництвом. До того ж «деякі випадки сумісництва зовсім не стосувалися профільної діяльности працівника». Тому в управлінні будуть проводити оптимізацію та скорочувати штат. Це дасть можливість зекономити понад 20 мільйонів гривень.

Скороченню в управлінні підлягають 130 посад. Із них 90 —  вакантні і за сумісництвом.

Петро Продан зазначив, що середня зарплата водіїв тролейбусів у Чернівцях — у трійці найбільших. Це понад 17 тисяч гривень на місяць.

Керівник ЧТУ сказав, що до лютого на придбання запчастин управління витрачало понад мільйон гривень у місяць.

«У лютому ми перейшли до системи планування і бюджетування підрозділів, які ремонтують і випускають тролейбуси на лінію. Так, у березні закупівля запчастин обійшлася нам у 700 тисяч. Коли ми провели аналіз попередніх закупівель, то виявили, що ціни там були завищені», — сказав Петро Продан.

Парк рухомого складу зношений на 90%. У середньому тролейбусам понад 20 років. Є «рогаті», які проїхали вдвічі більше норми. Тому Петро Продан пообіцяв, що буде просити про закупівлю нових тролейбусів. Адже остання була 2018 року, і тоді придбали вживані тролейбуси.

Петро Продан також розповів про результати службової перевірки щодо ДТП за участі тролейбуса біля міської ради.

«У нас є фактичні докази, які підтверджують, що ДТП сталася внаслідок порушення водієм правил та інструкцій. Ці порушення призвели до некерованого руху тролейбуса. Водій не мав права покидати кабіну тролейбуса. Він був зобов’язаний повідомити диспетчера про несправність. Є бригади, які виїжджають і надають на місці допомогу», — сказав Петро Продан.

Він додав, що водій визнав свою провину, подав заяву на звільнення і виплатив компенсацію збитків у 38 тисяч гривень на ремонт тролейбуса.

Нагадаємо, Чернівці не в першій черзі українських міст, проте можуть отримати 20 нових тролейбусів.

Фото Володимира Гуцула

Коментарі