Новини

Чернівецька область — лідерка в Україні за показником фонду оплати праці лікарям, — Наталія Гусак

Цей показник складає 10 800 гривень на особу. 

Скріншот з трансляції Чернівецької ОДА

2020 року оплата праці лікарів зросла на 43% проти 2019-го. А Чернівецька область — лідерка в Україні за показником фонду оплати праці на одну особу в медзакладах.

Про це говорили на брифінгу керівниця Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця та заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

«Суттєво зріс фонд оплати праці лікарів 2020 року. Ми би хотіли, аби він був ще більшим, але виплати таки зросли на 43%. Зокрема, це завдяки співпраці наших лікарень із НСЗУ. Чернівецька область — лідерка в Україні за таким показником, як фонд оплати праці на одну особу в медзакладах. Він складає 10 800 гривень. В інших областях він менший, а це означає, що наші головні лікарі звертають кошти на те, аби збільшувати заробітну плату своєму колективу», — сказала Наталія Гусак. 

Посадовниця наголосила, що заробітну плату визначають колективний договір у закладі та його керівництво. Саме тому буває, що зарплати в лікарнях відрізняються. 

Крім того, фінансування медичної галузі збільшили у понад двічі. 

«Фінансування медичної галузі з держбюджету зросло на 140%. Якщо 2019 року це був 1 млрд 171 млн грн, то торік лише від Національної служби здоров’я наші заклади за контрактами отримали 2 млрд 797 млн грн. А Кабмін і МОЗ додатково профінансували у вигляді субвенцій на киснезабезпечення, на лабораторії ПЛР, обладнання для приймальних відділень тощо. Загалом таких цільових субвенцій ми отримали 133 мільйони на наші заклади», — зазначила заступниця голови ОДА.

Нагадаємо, 2 квітня 2020 року розпочався другий етап реалізації медичної реформи в Україні. Він передбачав трансформацію фінансування системи охорони здоров’я. Медзаклади почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України. 

Раніше ми писали про те, скільки медичних закладів у Чернівецькій області готові до другої хвилі реформи та що зміниться для пацієнтів.

 

Коментарі