Новини

В Україні з травня діятимуть нові правила розрахунку за газ

НКРЕКП зобов’язала газопостачальні компанії встановити єдину ціну за газ, яка буде незмінною впродовж усього року.

Фото KWON JUNHO, unsplash.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила, що всіх побутових споживачів газу автоматично переведуть на річний контракт із 1 травня.

Таке рішення ухвалили на засіданні регулятора 7 квітня, пише Громадське.

За словами глави НКРЕКП Валерія Тарасюка, таке нововведення позбавить споживачів від «цінової турбулентности». Ціна буде однаковою, починаючи з 1 травня і до 30 квітня 2022 року.

Тобто постачальники встановлять ціну на газ, яка діятиме для їхніх клієнтів упродовж року. За рішенням Нацкомісії, усі газопостачальні компанії повинні до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для населення за річним контрактом.

За словами Тарасюка, регулятор, попри принцип вільного ціноутворення на річний продукт, буде контролювати цінову політику постачальників.

У НКРЕКП зазначили, що впродовж дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її.

Водночас в Україні продовжуватиме працювати ринок газу. Тому якщо споживача не влаштовує ціна або інші умови постачальника, його можна змінити.

Раніше «Шпальта» повідомляла, що Україна рекордно скоротила запаси газу в підземних сховищах.

Коментарі