Новини

Українка стане однією із рефері, які вперше судитимуть чемпіонат світу з футболу

Катерина Монзул судитиме матч між командами Австрії та Фарерських островів 28 березня.

Катерина Монзул
Джерело footboom.com

Українка Катерина Монзул та француженка Стефані Фраппар стануть першими в історії жінками-рефері, які судитимуть кваліфікаційні матчі Чемпіонату світу з футболу серед чоловіків. 

Про це повідомляє FIFA.

Фраппарт стала суддею матчу між Нідерландами та Латвією 27 березня в Амстердамі, а Монзул буде судити зустріч Австрії та Фарерських островів у Відні 28 березня.

«Хоча вони вже обслуговували кілька важливих матчів чоловічих змагань, вперше судити кваліфікаційні ігри на чемпіонаті світу з футболу є особливим завданням, і призначенням на нього варто пишатися. Вони дуже багато працювали протягом останніх років, і це призначення є визнанням за хорошу роботу, яку вони виконали», − прокоментував голова комітету суддів ФІФА П’єрлуїджі Колліна.

Призначення жінок-рефері на відбіркові турніри чемпіонату світу серед чоловіків є ще одним кроком ФІФА у співпраці з конфедераціями для подальшого розвитку жіночого суддівства.

Катерина Монзул була суддею на фіналі Чемпіонату світу з футболу серед жінок у Канаді у 2015 році. Окрім того, вона неодноразово була арбітром в українській прем’єр лізі. Її також часто викликають судити матчі європейських клубних та національних змагань.

«ФІФА буде продовжувати розвивати жіноче суддівство. Я впевнений, що призначення жінок-рефері на матчі чоловічих команд стане абсолютно звичним явищем у майбутньому», − відзначив Колліна.

Нагадаємо, українка Анастасія Волкова потрапила до списку 100 найбільш впливових жінок року за версією BBC. До речі, цьогоріч за версією журналу Массачусетського інституту технологій MIT Technology Review Волкова потрапила до списку новаторів, молодших 35 років.

Коментарі