Її вже зареєстрували в Україні для екстреного використання.
Першу партію китайської вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd доставили в Україну 25 березня.
Про це повідомляє «Громадське».
У МОЗ зазначають, що наразі отримали 200 тисяч доз. Як і попередні вакцини — AstraZeneca i Pfizer, — її вже зареєстрували в Україні для екстреного використання.
Що це за вакцина
CoronaVac — вакцина, яку виготовляє китайська компанія Sinovac Biotech. Її головний компонент — нежиттєздатні вірусні частинки. Вони не можуть спричиняти хворобу, але викликають імунну реакцію. Таку технологію використовують для виробництва багатьох інших вакцин — наприклад, проти поліомієліту та дифтерії.
Зберігати китайський препарат можна за температури 2-8°C. Для повноцінної імунізації людина повинна отримати дві дози з інтервалом у два тижні.
Що відомо про виробника
Sinovac Biotech — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин. Її заснували 2001 року.
Потужність її виробництва — від 300 до 500 мільйонів доз на рік.
Sinovac виробляє шість типів вакцин для 34 країн світу. Зокрема, вона розробила вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу та паротиту.
Ефективність вакцини
Вакцину Sinovac закупили для щеплень у Туреччині, Малайзії, Індонезії, Філіппінах. Нею вакцинували вже декілька мільйонів людей у Китаї. Наразі відкритих даних про результати досліджень китайських вакцин небагато.
Попередні дані досліджень свідчать про ефективність Sinovac 78%. Однак результати випробування препарату у Бразилії показали, що ефективність вакцини — 50,3%.
На початку березня фармацевтична компанія «Лекхім», яка постачатиме вакцини в Україну і є представницею Sinovac Biotech, повідомила, що вакцина успішно завершила третю фазу клінічних випробувань у Туреччині, її ефективність склала 83,5%.
У дослідженні взяли участь понад 10 тисяч добровольців.
Раніше у МОЗ заявляли, що Україна не купуватиме Sinovac, якщо ефективність буде менше 70%.
Які можуть бути побічні ефекти
Дослідження в Індонезії не виявили серйозних побічних ефектів. Найгірше, що спостерігали, — лихоманка, яка минала за декілька днів.
Крім того, зазначають, що серед поширених побічних ефектів був локалізований біль на місці уколу, головний біль і втома.