Новини

Президент підписав закон про створення Бюро економічної безпеки. Що він передбачає

Цей орган буде розслідувати економічні злочини.

Фото Офісу президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки. Цей орган має стати єдиним, що буде займатися розслідуванням економічних злочинів.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

«Основною функцією Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур», — йдеться у повідомленні.

Раніше економічні правопорушення розслідувала податкова міліція, а також економічні підрозділи Служби безпеки та Нацполіції.

Зауважували, що створити такий орган справді необхідно. Це через те, що в країні погано розслідують економічні злочини. Тому саме для оптимізації органів, які борються з економічними злочинами, та усунення дублювання їхніх функцій вирішили створити Бюро. 

«Після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльности у сфері управління та економіки. Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які справді безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки», — зазначили у пресслужбі Офісу Президента.

Діяльність Бюро економічної безпеки буде координувати Кабмін.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення конкурсів на посади державної служби та усунення обмежень для виконувача обов’язків міністра.

Коментарі