Новини

Зеленський підписав закон про поновлення конкурсів на держслужбу

Закон відновлює процедуру проведення конкурсів на зайняття посад державної служби всіх категорій.

Фото Офісу Президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення конкурсів на посади державної служби та усунення обмежень для виконувача обов’язків міністра.

Про це повідомляє пресслужба Глави держави.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» № 1285-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 23 лютого з урахуванням пропозицій Глави держави», — йдеться в повідомленні.

В Офісі Президента розповіли, що закон відновлює процедуру проведення конкурсів на зайняття посад державної служби всіх категорій.

Документ визначає, зокрема, що впродовж шести місяців від дня набрання чинности цим документом необхідно оголосити конкурси на посади, що обіймають особи, з якими раніше були укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину через поширення COVID-19.

Також закон скасовує положення, згідно з яким суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади категорії «А» з власної ініціативи. А також за поданням Прем’єр-міністра або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) впродовж чотирьох місяців із дня призначення голови уряду або відповідного міністра чи керівника державного органу.

Крім того, скасовують обмеження щодо виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (якщо посада міністра є вакантною) окремих повноважень міністра.

Закон щодо поновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань держслужби Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому 16 лютого.

Врахованими поправками народні депутати тоді заборонили покладення на першого заступника міністра, заступників міністра виконання деяких обов’язків міністра, якщо посада міністра є вакантною понад 60 днів.

Водночас законодавці заборонили покладати обов’язки міністра на особу, кандидатуру якої на відповідну посаду відхилила Верховна Рада поточного скликання.

Як зазначав Президент у пропозиціях до закону, він не погоджувався з підходом щодо визначення порядку організації діяльности міністерства у разі, коли посада міністра є вакантною.

Зокрема Зеленський зауважував, що непризначення Верховною Радою міністра впродовж тривалого часу неминуче призведе до паралічу діяльности відповідного міністерства.

Нагадаємо, раніше президент призначив на Буковині голів укрупнених районних адміністрацій.

Коментарі