Новини

Справа Стуса: Вахтанг Кіпіані виграв суд проти Медведчука

На своїй фейсбук-сторінці Вахтанг Кіпіані написав, що виграв судову справу.

Фото Вахтанга Кіпіані

Сьогодні у Київському апеляційному суді відбулося засідання за скаргою у справі щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

На своїй фейсбук-сторінці Кіпіані написав, що виграв справу.

«Слава Україні! Ми виграли справу», — написав він.

Фото Вахтанга Кіпіані

Також Кіпіані зазначив: «Суд почався. Адвокат Медведчука Кириленко не прибув на засідання. Бо має якісь справи як депутат Київради від ОПЗЖ».

«Колегія суддів вирішила проводити засідання без представника позивача, оскільки він був належно повідомлений про дату суду», — зауважив Кіпіані.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року народний депутат Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

19 жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані без дозволу народного депутата Віктора Медведчука.

Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки з розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука.

Пізніше новий тираж «Справи Василя Стуса» випустили з рішенням суду про заборону книги на форзаці.

Коментарі