Новини

Про відкриття Калинки, «червону» зону та мистецький центр Миколайчука. Клічук відповів на запитання чернівчан

Усі охочі могли поставити запитання мерові у соцмережах.

Фото Романа Клічука, facebook.com

Мер Чернівців Роман Клічук сьогодні, 18 березня, у прямому етері на своїй сторінці у фейсбуку відповів на поширені запитання містян. Громадськість могла написати Роману Клічуку в соцмережах під його дописами або ж у приватних повідомленнях. 

За словами міського голови Чернівців, за останні два тижні найпоширенішими темами для обговорення у місті є «червона» карантинна зона та відкриття Калинівського ринку. 

Про що ще говорив Роман Клічук, читайте у матеріалі. 

Чернівці у «червоній» зоні

Ми вийшли в стабільність щодо захворюваности. Щодня кількість нових хворих дорівнює кількості тих, кого виписали з лікарні. Ліжка заповнені на 90%. Зараз ми разом з ОДА вирішуємо, як можна лікарні забезпечити додатковими ліжками. Думаю, цього тижня вони будуть у неврологічному відділенні психіатричної лікарні. Там практично все готове, ми привезли туди вільні ліжка, які були в міській лікарні №1. 

Також обговорюємо з медиками резерв, який може бути, а саме дитяча лікарня на вулиці Буковинській. Крім того, розглядаємо можливість разом з областю перетворити перинатальний центр, зокрема один поверх відділення, під хворих на ковід. 

Але хочу запевнити, що поки все добре. Ліками забезпечені, концентратори закупимо. А на наступній сесії міськради будемо ухвалювати рішення про закупівлю 20 кисневих концентраторів. Деякі з них підуть на першу міську лікарню, а інші планують віддати в Садгору.

Про відкриття Калинівського ринку

Ми не забороняли роботу Калинівського ринку. Просто декілька днів вели дискусії щодо того, до якого типу він належить. Бо у «червоній» зоні забороняють роботу лише продовольчих ринків. Як з’ясувалося, наш змішаного типу, тому працювати може.

Конкурс на посаду керівника мистецького центру Миколайчука проведуть онлайн

До конкурсу на керівника культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука ми підходимо відповідально. Розуміємо, наскільки багато коштів вклали в цей об’єкт. Тому хочемо зробити так, аби на цей конкурс з’явилися якомога більше людей. Він буде проходити онлайн у прямому етері. Так усі чернівчани зможуть спостерігати за кандидатурами. Кожен із них буде демонструвати свою програму, і ми виберемо найкращих. Можливо, спершу визначимо людину на посаду на певний термін, аби придивитися до неї, подивитися, як працює.

Аудит на підприємствах та чи є результати 

Ми намагалися проводити аудити на комунальних підприємствах з перших днів. Повністю перевірили спецкомунтранс — усе є в публічному доступі. За результатами аудитів будуть ухвалювати кадрові та управлінські рішення. Також відбувається аудиторська перевірка міськШЕПу. Думаю, що до кінця тижня дамо звіти. 

Ми збиралися провести аудит в аеропорту. Але зіштовхнулися з тим, що практично всю бухгалтерію там за декілька років вкрало попереднє керівництво. Тому провести бухгалтерський фінансовий аудит складно, є лише дані перевірки, яка нарахувала крадіжок на 8 мільйонів. 

Також планувати провести аудит на тролейбусному управлінні, але майже всі керівники, які мали б відповідати та організовувати звіти, написали заяви на звільнення.

Читайте також: Про прибирання, дороги та сміття у Чернівцях. Інтерв’ю з новим директором Департаменту ЖКГ Григорієм Прохоренком

Про закупівлю тролейбусів та автобусів

Тролейбусів цьогоріч ще не купили жодного, бо на них у бюджеті не заклали кошти. Зараз Чернівці — в другій черзі на отримання кредитних і грантових коштів від Європейського інтеграційного банку. З самого початку йшлося про 10 мільйонів євро, а зараз ми подали документи в Міністерство фінансів, аби збільшили цю суму на 20 мільйонів євро. Якщо місто таки отримає ці кошти, то закупимо до 50 тролейбусів. 

Також на сесії міськради, яка відбудеться 25 березня, будемо обговорювати програму із закупівлі автобусів. Ухвалене рішення дасть можливість у вигідний період узяти автобуси в лізинг. Так ми вирішимо більшість питань із перевезенням.

Нагадаємо, Роман Клічук не вперше відповідає на запитання чернівчан у прямому етері. Наприклад, раніше керівник міста розповів про зміну влади, тиск на себе та команду, а також про збільшення вулиць з одностороннім рухом.

Також 11 лютого Клічук говорив про транспорт, водоканал та індивідуальне опалення.

Коментарі